Opowieść dla Króla

Opowieść dla Króla to spektakl improwizowany, czyli taki, w którym fabuła wymyślana jest w trakcie trwania spektaklu.
Aktorzy wspólnie z dziećmi stworzą historię, która wiemy jak się zacznie, ale nie wiemy jak skończy. A zacznie się tak:
Dawno, dawno temu w bardzo odległej krainie żył Król Gromisław. Nie był to typowy król, bo w zamku straszliwie mu się nudziło! Nie bawiło go ani siedzenie na tronie, ani przejażdżki po jego królestwie, ani wojny, ani bale. Jedyne, co lubił, to historie z książek, które zgromadził w swojej zamkowej bibliotece.
Nadszedł jednak straszliwy dzień, kiedy to król przeczytał wszystkie księgi ze swojej biblioteki. Ogłosił tedy wśród bajarzy, że jeśli ktoś opowie mu taką historię, jakiej jeszcze nie słyszał, otrzyma wielką nagrodę – jego opowieść wpisana zostanie do Złotej Księgo Bajek, najcenniejszej księgi w całym królestwie, i opowiedziana zostanie w całym królestwie oraz nawet poza jego granicami. Wkrótce na dworze królewskim zaroiło się od bajarzy próbujących szczęścia, ale niestety – jakąkolwiek bajkę by nie zaczynali, Król Gromisław już je wszystkie znał.
Wiele dni minęło, a Król nie usłyszał żadnej nowej opowieści. W końcu wpadł w złość i kazał ogłosić jak kraj długi i szeroki, że jeśli jeszcze raz pojawi się ktoś, kto opowie mu bajkę, którą on już zna, nie ujdzie srogiej kary!
Do królewskiego zamku  wyruszył więc Bajarz Bajtek, mając nadzieję, że uda mu się opowiedzieć taką bajkę, jakiej Król jeszcze nigdy nie słyszał. Czy pomożecie mu wymyślić zupełnie nową opowieść dla Króla?

Total Page Visits: 82 - Today Page Visits: 1